Liga a 4-a / Surprize încă din prima etapă!

gradistea venus 1Sâmbătă după-amiază, AJF Călăraşi a dat startul unei noi ediţii a ligii a 4-a. Surprizele „n-au stat deoparte” nici la debut.

Vicecampioana en – titre, Venus n-a obţinut decât o remiză la 1, la Grădiştea. Oaspeţii au evoluat în 10 din minutul 31. Şi Dunărea a jucat în inferioritate însă doar vreo 3 minute. Venus a reclamat maniera de arbitraj a lui Virgil Văleanu, acuzat că i-ar fi refuzat o lovitură de la 11 metri în finalul meciului.

Prima surpriză a venit de la Chirnogi, Victoria fiind învinsă clar de Unirea Mănăstirea cu 3-0. Nou – promovata, Zarea a făcut instrucţie cu Spicul Roseţi, pe teren propriu câştigând clar cu 5-0.

Scor fluviu la Ulmu, Mostiştea impunându-se cu 10-1 în faţa Unirii Dragalina. Dunărea Ciocăneşti a pornit ca din puşcă obţinând o victorie categorică, 6-0, în faţa celor din Vîlcelele.