Liga 3 | Play-off: Coșmarul nu se mai termină: Dunărea – CS Afumați 0-2!

În prologul rundei a 5-a a play-off-ului, Dunărea a cedat acasă cu 0-2 în fața ilfovenilor de la CS Afumați. A fost scor alb la finele primei părți însă după pauză oaspeții au găsit și drumul spre gol. Și nu o dată ci chiar de două ori. Prima oară în minutul 57, prin Iamandache iar a doua oară în minutul 89 prin Stancu. Un coșmar pentru ai noștri care nu se mai termină. În acest sezon, ilfovenii au bifat până acum 2 victorii și un egal, ultimul duel fiind programat pe 11 mai la Afumați.

Etapa se încheie sâmbătă la Borcea, acolo unde Agricola va întâlni pe LPS HD Clinceni. În cazul unei victorii, Borcea se apropie la un singur punct de Dunărea!