Liga 3 | Play-out: Reconfortant: Gloria – Dunărea 0-5!

Dunărea s-a depășit pe sine astăzi la Băneasa, în meci contând pentru runda a 8-a a play-out-ului. Echipa antrenată de Marius Păun a învins-o cu 5-0 pe Gloria, la pauză 3-0, obținând cea mai clară victorie din această fază a play-out-ului.

Galben-albaștrii au deschis scorul chiar în minutul 1 prin Gabriel Toma. Ionuț Țenea l-a majorat în minutul 18 iar până la pauză a mai înscris Iulian Ilie (23). În partea secundă, Valentin Andrei a făcut 4-0 în minutul 50, tabela fiind închisă de Mihăiță Lemnaru cu 5 minute înainte de final.

Dunărea rămâne pe primul loc indiferent de rezultatul de mâine de la Borcea dintre Agricola și FC Voluntari 2.

Etapa viitoare, penultima, Dunărea va juca acasă cu Recolta Gheorghe Doja, echipă care a câștigat clar tot cu 5-0 partida din deplasare cu CS Amara.