Liga 3 | Play-out: Modelu, a doua înfrângere consecutivă. Egal în derby-ul codașelor

Vineri au avut loc partidele din cadrul etapei a 4-a a play-out-ului în Seria 3. După 1-6, în runda precedentă cu Gloria Albești, Înainte Modelu a fost învinsă și la Voluntari de FC 2 cu 5-0.

În derby-ul codașelor, CSM Oltenița și CSM Fetești au încheiat nedecis, 1-1.

Meci cu final nerecomandat cardiacilor la Albești, acolo unde Gloria și Recolta au remizat, 3-3. Gazdele au marcat ultimele două goluri în prelungiri, ultimul în al 5-lea minut din penalty. Toate cele 6 goluri s-au marcat după pauză.

Etapa viitoare ce va avea loc sâmbătă, 30 aprilie, cuprinde și derby-ul județului Înainte Modelu – CSM Oltenița.

Etapa 4 | Rezultate

FC Voluntari 2 – Înainte Modelu 5-0

Au marcat: Valentin Ioniță (40), Iulian Badea (47), Răzvan Dumitru (68, 76), Bogdan Dima (83)

Gloria Albeşti – Recolta Gheorghe Doja 3-3

CSM Olteniţa – CSM Feteşti 1-1

Au marcat: Radu Podocea (65) / Andrei Pușcașu (80)