Liga 3 | Play-out: Înfrângeri la scor pentru Modelu și Oltenița

După succesul de la Fetești din urmă cu aproape o săptămână, Înainte Modelu a revenit granbinc cu picioarele pe pământ fiind învinsă astăzi acasă cu 6-1 de Gloria Albești. Gazdele au deschis scorul în minutul 60 prin Daniel Gheorghe care a transformat un penalty însă la pauză Gloria conducea deja cu 3-1. Oaspeții au apăsat pe accelerație și în partea a două închizând tabela la 1-6!

Înfrângere la scor și pentru CSM Oltenița care a încasat 6 goluri fără să dea nici unul la Voluntari.

Ultima confruntare a etapei, Recolta – CSM Fetești va avea loc sâmbătă, de la ora 17.00.

Etapa 3 | Rezultate

FC Voluntari 2 – CSM Olteniţa 6-0

Au marcat: Iulian Badea (26, 56), Roberto Voican (51), Alin Lazăr (53), Răzvan Nicolae (69), Răzvan Dumitru (89)

Înainte Modelu – Gloria Albeşti 1-6

Au marcat: Daniel Gheorghe (10 – penalty) / Mihai Zugravu (21, 76), Robert Pîslaru (41), Cezar Beșleanu (67), Cristian Stoian (85), Ionuț Iscru (90)