Liga 3 | Play-out: Înainte “zâmbește” după aproape 5 luni

Înainte Modelu a câștigat cu ceva emoții partida cu Progresul Fundulea, din prologul rundei a 3-a a play-out-ului.

Gazdele au deschis scorul în minutul 46 prin Daniel Gheorghe însă s-au văzut egalați după doar 4 minute. Înainte marchează golul izbăvitor în minutul 89 prin Marian Ciobotaru care are toate șansele să devină măcar eroul săptămânii la Modelu. Este prima victorie a modelenilor în acest play-out care pică după aproape 5 luni de la ultima obținută în campionat. Se întâmpla pe 17 noiembrie 2023, Înainte impunându-se atunci cu 2-1 în fața constănțenilor de la Axiopolis Cernavodă.

Sâmbătă vor avea loc și celelalte două confruntări ale etapei.