Vineri și sâmbătă s-au disputat nu mai puțin de 9 partide din cadrul manșei tur a primei faze din barajul de promovare în L2.
Mostiștea Ulmu a pierdut duelul cu Steaua, scor 0-2 și păstrează șanse infime de a se califica în finala barajului, programată tur/retur pe 22 / 29 mai.
Ultima partidă se va desfășura duminică, 9 mai, începând cu ora 11.45 între CS Afumați și FCSB 2. Învingătoarea acestei confruntări va juca în finală cu învingătoarea dintre Mostiștea și CSA Steaua.
Iată programul jocurilor:
Vineri, 7 mai
B5: Corona Brașov – ACSO Filiași 1-0 (0-0)
A marcat: Marian Cristescu (73)
Sâmbătă, 8 mai
B4: Mostiștea Ulmu – CSA Steaua București 0-2 (0-0)
Au marcat: Adrian Ilie (10), Emilian Pacionel (47 – pen.)
B6: SR Municipal Brașov – Vedița Colonești M.S. 0-1 (0-0)
A marcat: Nicolae Ruţă (75 – pen.)
B1: Bucovina Rădăuți – Dacia Unirea Brăila 2-0 (2-0)
Au marcat: Alin Florescu (23), Ionel Stoian (31)
B2: Suporter Club Oțelul Galați – Foresta Suceava 3-0 (0-0)
Au marcat: Ionuţ Neagu (58 – pen.), George Cîrjan (64), Cosmin Stoian (67)
B7: Crișul Chișineu Criș – Viitorul Șelimbăr 0-2 (0-0)
Au marcat: Andrei Roşu (56), Bogdan Vişa (84)
B8: Măgura Cisnădie – Șoimii Lipova 2-1 (1-0)
Au marcat: Ionuţ Bărculeţ (32), Alexandru Ban (65) / M’hammed Salhi (68)
B9: SCM Zalău – CSO Cugir 2-0 (1-0)
Au marcat: Raul Stanciu (39), Mihai Forna (48)
B10: CS Minaur Baia Mare – FC Unirea Dej 0-0
Duminică, 9 mai
B3: CS Afumați – FCSB 2, ora 11:45
Returul este programat pe 15 mai, cu excepţia partidelor care urmează a fi televizate.
În etapa a doua, învingătoarele acestor jocuri se vor duela între ele, tur-retur. Cele cinci câștigătoare ale acestei etape vor obține dreptul de a evolua în sezonul 2021-2022 din Liga 2 Casa Pariurilor. Prima manșă este programată pe 22 mai, iar returul va avea loc pe 29 mai.
Învingătoarea B2 v Învingătoarea B1
Învingătoarea B4 v Învingătoarea B3
Învingătoarea B6 v Învingătoarea B5
Învingătoarea B8 v Învingătoarea B7
Învingătoarea B10 v Învingătoarea B9
Sursa text www.frf.ro