Arena - cotidian online călărăşean de politică, administraţie, economie, sport şi publicitate

Switch to desktop

Turneul de minifotbal „Atletic Junior” debutează, în weekend, la Călăraşi

primi sui motori con e-max
AS Atletic Junior organizează în perioada 29-30 martie, la Călăraşi, cea de-a VI-a ediţie a turneului de minifotbal cu acelaşi nume. De fapt e vorba şi de o schimbare de titulatură, până acum turneul fiind dotat cu trofeul Cupa Mauro.
Vor participa fotbaliştii cu vârstele cuprindse între 8 şi 10 ani de la câteva cluburi de prestigiu din ţară. Printre acestea figurează Academia Hagi, Steaua Bucureşti care va veni însoţită de şeful Complexului de copii şi juniori, Massimo Pedrazzini, Prosport Focşani, Săgeata Năvodari sau Luceafărul Brăila.
Partidele se vor desfăşura în trei locaţii din Călăraşi, River's Lounge, Confort (din zona 10 Nivele) şi Complexul de agrement Muşat.
Câştigătoarele vor primi premii sub formă de cupe şi diplome.

Program Turneu Grupa 2004 – Complexul Muşat
Grupa A: Academia Hagi, Viitorul Focşani, Steaua Bucureşti, Star’s Brăila
Grupa B: Atletic Junior, Pressing Brăila, Săgeata Năvodari, Iniţial Bucureşti

Sâmbătă, 29 martie
11.00 – 11.50 Atletic Junior – Pressing Brăila
11.50 – 12.40 Săgeata Năvodari – Iniţial Bucureşti
12.40 – 13.30 Steaua Bucureşti – Viitorul Focşani
13.30 – 14.20 Pressing Brăila – Săgeata Năvodari
14.20 – 15.10 Star’s Brăila – Academia Hagi
15.10 – 16.00 Atletic Junior – Iniţial Bucureşti
16.00 – 16.50 Academia Hagi – Viitorul Focşani
16.50 – 17.40 Star’s Brăila – Steaua Bucureşti

Duminică, 30 martie
09.00 – 09.50 Academia Hagi – Steaua Bucureşti
09.50 – 10.40 Săgeata Năvodari – Atletic Junior
10.40 – 11.30 Viitorul Focşani – Star’s Brăila
11.30 – 12.20 Iniţial Bucureşti – Pressing Brăila

13.00 – 13.50 Loc 4 Gr. A – Loc 4 Gr. B
13.50 – 14.40 Loc 3 Gr. A – Loc 3 Gr. B
14.40 – 15.30 Loc 2 Gr. A – Loc 2 Gr. B
15.30 – 16.20 Loc 1 Gr. A – Loc 1 Gr. B

Program Turneu Grupa 2005 - Complexul Confort
Grupa A: Academia Hagi 1, Iniţial Bucureşti, Unirea Slobozia, Luceafărul Brăila, Prosport Focşani
Grupa B: Academia Hagi 2, Sport Team Bucureşti, Săgeata Năvodari, Star’s Brăila, Ateltic Junior Călăraşi

Sâmbătă, 29 martie
09.30-10.20 Unirea Slobozia - Luceafărul Brăila
10.20-11.10 Star’s Brăila - Săgeata Năvodari
11.20-12.00 Atletic Junior Călăraşi - Sport Team Bucureşti
12.00-12.50 Unirea Slobozia - Academia Hagi 1
12.50-13.40 Prosport Focşani - Iniţial Bucureşti
13.40-14.30 Sport Team Bucureşti - Academia Hagi 2
14.30-15.20 Atletic Junior Călăraşi - Star’s Brăila
15.20-16.10 Iniţial Bucureşti - Academia Hagi 1
16.10-17.00 Luceafărul Brăila - Prosport Focşani
17.00-17.50 Săgeata Năvodari - Academia Hagi 2

Duminică, 30 martie
09.00-09.50 Academia Hagi 1 - Luceafărul Brăila
09.50-10.40 Academia Hagi 2 - Star’s Brăila
10.40-11.30 Iniţial Bucureşti - Unirea Slobozia
11.30-12.30 Sport Team Bucureşti - Săgeata Năvodari
12.30-13.10 Atletic Junior Călăraşi - Academia Hagi 2
13.10-14.00 Unirea Slobozia - Prosport Focşani
14.00-14.50 Luceafărul Brăila - Iniţial Bucureşti
14.50-15.40 Star’s Brăila - Sport Team Bucureşti
15.40-16.30 Prosport Focşani - Academia Hagi 1
16.30-17.20 Atletic Junior Călăraşi - Săgeata Năvodari

17.30-18.20 Locul 2 Grupa A - Locul 2 Grupa B
18.20-19.10 1 Locul 1 Grupa A - Locul 1 Grupa B

Program Turneu Grupa 2006 – River’s Lounge
Grupa A: Academia Hagi 1, Săgeata Năvodari, Sport Team, Steaua Bucureşti, Steaua Dunărea Galaţi
Grupa B: Academia Hagi 2, Atletic Junior, Iniţial Bucureşti, Prosport Focşani, Star’s Brăila

Sâmbătă, 29 martie
09.30 – 10.20 Steaua Dun. Galaţi – Săgeata Năvodari
10.20 – 11.10 Star’s Brăila – Atletic Junior
11.10 – 12.00 Steaua Bucureşti – Sport Team Bucureşti
12.00 – 12.50 Prosport Focşani – Iniţial Bucureşti
12.50 – 13.40 Săgeata Năvodari – Academia Hagi 1
13.40 – 14.30 Atletic Junior – Academia Hagi 2
14.30 – 15.20 Sport Team – Steaua Dun. Galaţi
15.20 – 16.10 Iniţial Bucureşti – Star’s Brăila
16.10 – 17.00 Steaua Bucureşti – Academia Hagi 1
17.00 – 17.50 Academia Hagi 2 – Prosport Focşani

Duminică, 30 martie
09.00 – 09.50 Academia Hagi 1 – Sport Team
09.50 – 10.40 Academia Hagi 2 – Iniţial Bucureşti
10.40 – 11.30 Steaua Dun. Galaţi – Steaua Bucureşti
11.30 – 12.20 Star’s Brăila – Prosport Focşani
12.20 – 13.10 Sport Team – Săgeata Năvodari
13.10 – 14.00 Iniţial Bucureşti – Atletic Junior
14.00 – 14.50 Steaua Dun. Galaţi – Academia Hagi 1
14.50 – 15.40 Star’s Brăila – Academia Hagi 2
15.40 – 16.30 Săgeata Năvodari – Steaua Bucureşti
16.30 – 17.20 Atletic Junior – Prosport Focşani

17.30 – 18.20 Loc 2 Gr. A – Loc 2 Gr. B
18.30 – 19.20 Loc 1 Gr. A – Loc 1 Gr. B